“Σημειώματα για τη Μέση Ανατολή”: Πρόσκληση σε βιβλιοπαρουσίαση

‘Σημειώματα για τη Μέση Ανατολή’: Πρόσκληση σε βιβλιοπαρουσίαση

Το Δ.Σ. του Ιδρύματος του Μουσείου Μακεδονικού Αγώνα σας προσκαλεί στην παρουσίαση του βιβλίου

“Σημειώματα για τη Μέση Ανατολή”

του διπλωμάτη κ. κ. Δημητρίου Παπανδρέου διευθυντή της Υπηρεσίας Διεθνών Σχέσεων του Γραφείου του Υπουργείου Εξωτερικών στην Θεσσαλονίκη.

Η παρουσίαση θα γίνει την Τετάρτη 24-5-2017 ώρα 7:30 στην Αίθουσα Εκδηλώσεων “Αλέξανδρος Χαΐτογλου” του Μουσείου Μακεδονικού Αγώνα (Προξένου Κορομηλά 23, Θεσσαλονίκη).

Είσοδος ελεύθερη.

Για το βιβλίο θα μιλήσουν ο κ. Ιωάννης Χασιώτης, ομότιμος καθηγητής Α.Π.Θ. και ο κ. Μιλτιάδης Σαρηγιαννίδης, επίκουρος καθηγητής της Νομικής Σχολής Α.Π.Θ.
Συντονίστρια θα είναι η κα Σταυρούλα Μαυρογένη, επίκουρη καθηγήτρια Πανεπιστημίου Μακεδονίας.